Wakacje warte zapamiętania, czy niezapomniany koszmar?

Koszmarny hotel

Wakacje warte zapamiętania, czy niezapomniany koszmar? Sam zdecyduj, jak będą wyglądały Twoje wakacje!  Już dziś w serwisie infoKonsument.pl sprawdź, co zrobić, by Twoje wakacje nie zamieniły się w koszmar.

Załóż bezpłatne konto w serwisie infoKonsument.pl lub zaloguj się i pobierzesz raport o biurze podróży.

 

Po długiej podróży docierasz na miejsce wakacyjnego wypoczynku. Za oknem przerażająca przestrzeń, kurort wypoczynkowy w ogóle nie przypomina tego ze zdjęć z katalogu biura podróży, a pokój hotelowy przyprawia o dreszcze. Beztroskie wakacje zamieniają się w koszmar. To tylko jeden ze scenariuszy, który może Cię spotkać. Co zrobić, aby tego uniknąć i przywieźć przyjemne wspomnienia z wakacji?

Podczas wakacyjnego wypoczynku mogą się nam przydarzyć różne rzeczy, Jeśli nie spełniają one warunków umowy zawartej z biurem podróży, wówczas możesz złożyć reklamację. Jednak czy odszkodowanie wynagrodzi zmarnowany urlop?

Oto historia Wandzi, której wakacje mogły nigdy się nie odbyć. Pamiętaj, by sprawdzać firmy organizujące podróże – nie wymaga to wiele wysiłku, a może uchronić przed wakacyjnym koszmarem.

 

 

Pamiętaj również o tym, że przed zakupem wycieczki lub oferty wypoczynku w biurze podróży możesz sprawdzić na przykład jego wiarygodność. Ważna jest kondycja finansowa takiej firmy. Dlaczego? Jeżeli przedsiębiorstwo ma problem z terminowym regulowaniem zobowiązań i posiada wpis negatywny na przykład w biurze informacji gospodarczej ERIF może się okazać, że wyjazd nie dojdzie do skutku lub możesz mieć kłopot z powrotem do domu. W bazie ERIF znajdują się informacje na temat 255 biur podróży, których łączne zadłużenie wynosi ponad 3 mln zł. Oznacza to, że w porównaniu do ubiegłego roku biura podróży mają aż o pół miliona zaległych zobowiązań więcej!

Sprawdziłeś, czy wśród nich znajduje się biuro podróży, z którym wybierasz się na upragnione wakacje?

Jeżeli jeszcze tego nie zrobiłeś, możesz skorzystać z oferty serwisu infoKonsument.pl W dniach od 8 czerwca do 31 lipca 2016r. przygotowaliśmy dla Ciebie specjalną ofertę, dzięki której bezpłatnie sprawdzisz, czy w ERIF BIG S.A. znajdują się informacje na temat wybranego organizatora wypoczynku.

Zaloguj się Zarejestruj się za darmo