Sprawdzasz, więc wiesz

Na bieżąco sprawdzaj, jakie informacje pozytywne i negatywne na Twój temat znajdują się w biurze informacji gospodarczej ERIF. Po zalogowaniu możesz pobrać on-line trzy typy raportów na własny temat:Raport na Twój temat
Znajdziesz w nim wszystkie informacje pozytywne i negatywne zgromadzone na Twój temat w ERIF BIG S.A.

Raport z Rejestru Zapytań
Z niego dowiesz się, kto Cię sprawdzał w ciągu ostatnich 12 miesięcy i jakie informacje uzyskał.

Raport o dokumencie
W nim będzie informacja, czy ktoś próbował posłużyć się  skradzionym lub podrobionym dokumentem wystawionym na Twoje nazwisko.

 

Wszystkie raporty są generowane niezwłocznie po złożeniu przez Ciebie zapytania. Są one dostępne  on-line przez 90 dni na Twoim koncie. Możesz je przejrzeć, zapisać jako plik PDF lub wydrukować.  Wydrukowane lub zapisane raporty musisz usunąć po upływie 90 dni od daty ich wygenerowania. Po tym terminie informacje w nich zawarte uznaje się za nieaktualne, a wydruki papierowe i pliki PDF powinny zostać zniszczone.

Pamiętaj, że pobrane przez Ciebie raporty zawierają informacje dostępne w danym momencie w biurze informacji gospodarczej ERIF. Mogą one ulegać ciągłym zmianom.

 

Chcesz skorzystać z usługi?

 

 

 

Dlaczego warto regularnie pobierać raport na własny temat ?

Pobierając raport na własny temat, możesz sprawdzić  informacje pozytywne, świadczące o zobowiązaniach zapłaconych w terminie i informacje negatywne, dotyczące nieuregulowanych na czas płatności. Taki sam raport mogą otrzymać firmy i instytucje, które przed podpisaniem umowy lub udzieleniem kredytu czy pożyczki będą chciały poznać Twoją wiarygodność płatniczą.

 

Pamiętaj, że firmy mają obowiązek, uzyskać Twoją zgodę zanim sprawdzą w BIG informacje na Twój temat. Zgoda taka jest ważna przez 30 dni.

Zobacz, co zyskujesz!

Możliwość bezpłatnego założenia i prowadzenia konta.

Raport z aktualnymi informacjami o Tobie.

Wgląd do informacji na Twój temat przekazywanych firmom pożyczkowym, bankom i innym przedsiębiorcom.

Raz na 6 miesięcy możliwość bezpłatnego pobrania Raportu o konsumencie, Raportu z Rejestru Zapytań oraz Raportu o dokumencie.

 

 

Przykładowe sytuacje

Bank odmówił Ci kredytu, bo w rejestrze dłużników ERIF znajdowały się dane na temat Twojego zadłużenia. Sprawdź, jakie otrzymał informacje. Zaloguj się do serwisu infoKonsument.pl i pobierz Raport o konsumencie. Dowiesz się, kto dopisał Cię do bazy ERIF BIG i z jakiego tytułu. Dzięki temu będziesz wiedział, z kim wyjaśnić sprawę dotyczącą wpisu. Potem ponownie będziesz mógł starać się o kredyt.

 

Sprawdzasz systematycznie zapytania różnych firm i instytucji, które chcą poznać Twoją wiarygodność płatniczą. Są one w raporcie z Rejestru Zapytań. Taka kontrola pomaga Ci uchronić się przed wyłudzeniem kredytu czy pożyczki na Twoje nazwisko.

 

 

Zgubiłeś dowód osobisty i obawiasz się, czy ktoś nie zaciągnął pożyczki lub kredytu na Twoje dane? Skorzystaj z usługi Raport o dokumencie. Jeżeli pojawi się informacja o próbie posłużenia się Twoim dokumentem, np. w firmie pożyczkowej, idź tam w celu wyjaśnienia sprawy.

 

 

 

Sprawdź, czy figurujesz w ERIF Biurze Informacji Gospodarczej