Ustawa z dnia 9 kwietnia 2010 r. o udostępnianiu informacji gospodarczych i wymianie danych gospodarczych (Dz. U. z 2010 r., Nr 81, poz. 530, z późn. zm.) gwarantuje każdemu konsumentowi dostęp do informacji na jego temat znajdujących się w bazie ERIF. Raz na sześć miesięcy możesz bezpłatnie sprawdzić informacje o sobie. Jeśli chcesz zrobić to częściej, za udostępnienie informacji gospodarczych pobierana jest opłata zgodnie z aktualnie obowiązującym cennikiem usług.

Sprawdzasz, więc wiesz

Kiedyś bank odmówił mi kredytu, bo w rejestrze dłużników znajdowały się dane na temat mojego zadłużenia. Nie kupiłem tego, co chciałem i najadłem się wstydu. Od tamtej pory zawsze, gdy chcę wziąć kredyt, dla pewności najpierw sprawdzam, czy w biurze informacji gospodarczej ERIF nie ma informacji na mój temat.
Jan z Krakowa

Za pośrednictwem serwisu infoKonsument.pl możesz pobrać następujące Raporty z informacjami na swój temat:

Uslugi-Sprawdz-siebie
Raport na własny temat
Aktualne podsumowanie, które zawiera wszystkie informacje gospodarcze na Twój temat znajdujące się w danej chwili w biurze informacji gospodarczej ERIF. Dzięki niemu dowiesz się, czy ktoś wpisał Twoje dane do bazy ERIF, a jeśli tak, to z tytułu jakiego zobowiązania. Jeśli w rejestrze dłużników ERIF znajdziesz negatywne informacje na swój temat, podejmij kroki prowadzące do spłaty zobowiązania. Próba polubownego rozwiązania problemu zadłużenia będzie lepszym rozwiązaniem, niż unikanie kontaktu z wierzycielem. Informacje pozytywne na swój temat możesz wykorzystać w negocjacjach lepszych warunków umowy i współpracy z różnymi podmiotami. Jeśli ktoś składał zapytanie o Ciebie w ERIF, a Ty w tym czasie nie ubiegasz się o pożyczkę, ani nie podpisujesz żadnej umowy, może to oznaczać próbę zaciągnięcia zobowiązania w Twoim imieniu.
Raport-z-Rejestru-zapytan
Raport z Rejestru Zapytań
Zestawienie wszystkich zapytań o Ciebie złożonych w ERIF BIG S.A. w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Dzięki niemu dowiesz się, kto sprawdzał Cię w ERIF i jaką informację otrzymał. Zapytanie o konsumenta może być wykonane tylko na podstawie jego upoważnienia. Sprawdź w Raporcie z Rejestru Zapytań, czy jakiś podmiot weryfikował informacje na Twój temat za Twoją zgodą. Raport z Rejestru Zapytań jest zestawieniem on-line pojedynczych raportów.
Raport-o-dokumencie
Raport o dokumencie
Dzięki niemu dowiesz się, czy ktoś próbował posłużyć się Twoim skradzionym dokumentem lub dokumentem podrobionym, wystawionym na Twoje nazwisko. Taka informacja jest istotna, m.in. gdy ktoś podejmuje próbę zaciągnięcia kredytu na Twoje nazwisko.

 

Wszystkie Raporty są generowane niezwłocznie po złożeniu zapytania i dostępne on-line na Twoim koncie przez 90 dni. Możesz je zapisać jako plik .pdf lub wydrukować. Wydrukowane lub zapisane Raporty musisz usunąć najpóźniej po 90 dniach od daty ich udostępnienia na Twoim koncie (zgodnie z art. 48 ust. 2 Ustawy).

Pamiętaj, że pobrane przez Ciebie Raporty zawierają informacje na dany moment. Twoje dane znajdujące się w biurze informacji gospodarczej ERIF mogą ulegać zmianom. Sprawdź, jak na bieżąco kontrolować informacje o sobie w ERIF >>> >>>

Kiedy warto sprawdzać, czy figurujesz w ERIF BIG S.A.?

Sprawdź informacje na swój temat znajdujące się w biurze informacji gospodarczej ERIF, gdy:

 • miałeś problemy finansowe i nie wiesz, czy ktoś dopisał Cię do bazy ERIF
 • otrzymałeś wezwanie do zapłaty z informacją o możliwości dopisania do ERIF
 • otrzymałeś powiadomienie o dopisaniu Cię do biura informacji gospodarczej ERIF
 • figurowałeś w bazie ERIF, ale spłaciłeś dług i chcesz się upewnić, że wierzyciel usunął Twoje dane
 • starasz się o kredyt hipoteczny, pożyczkę, kartę kredytową lub kredyt ratalny
 • nie przyznano Ci kredytu, karty kredytowej lub odmówiono Ci zakupu na raty
 • byłeś lub jesteś wspólnikiem w spółce cywilnej, która ma problemy finansowe
 • zamierzasz negocjować warunki umowy na świadczenie usług abonamentowych lub z odroczonym terminem płatności
 • chcesz pobrać informację pozytywną na swój temat, aby wykazać swoją rzetelność
 • wnioskowałeś o dopisanie do bazy ERIF informacji o terminowym regulowaniu zobowiązań i chcesz sprawdzić, czy została udostępniona
 • interesuje Cię, kto sprawdzał informacje na Twój temat w ERIF w ciągu ostatnich 12 miesięcy
 • skradziono Ci lub zgubiłeś dokumenty
 • chcesz wiedzieć, czy ktoś posłużył się dokumentem podrobionym na Twoje nazwisko
 • dowiedziałeś się o przysługujących Ci prawach i chcesz wiedzieć, czy informacje na Twój temat znajdują się w bazie informacji gospodarczej ERIF

Jak sprawdzić informacje na swój temat w biurze informacji gospodarczej ERIF?

Abyś mógł sprawdzić siebie w ERIF BIG S.A., niezbędna jest rejestracja konta użytkownika i dokonanie jego pełnej aktywacji. Wymóg pełnej aktywacji konta jest podyktowany troską o poufność Twoich danych wrażliwych: osobowych i finansowych. Założenie i prowadzenie konta w serwisie infoKonsument.pl jest bezpłatne.

 

Dowiedz się, jak założyć konto z pełną aktywacją w serwisie infoKonsument.pl >>>

Przeczytaj, jak sprawdzić siebie w Systemie ERIF >>>

 

Przycisk_POMARAŃCZOWY