Święta z głową

Okres świąt to nie tylko ogromne wyzwanie logistyczne, ale też finansowe. To czas, kiedy łatwo możemy przybrać na wadze, ale i odchudzić nasz portfel. Jak przygotować się na święta i wystrzegać nadmiernych wydatków? Oto wskazówki, które pomogą zorganizować udane święta, a co ważniejsze pozwolą nie nadwyrężyć naszego domowego budżetu.

Zaplanuj świąteczne wydatki

Zrób listę wydatków. Uwzględnij na niej żywność i upominki. Warto zrobić ją kilka tygodni przed świętami. Po kilku dniach sprawdź, czy rzeczywiście wszystkie z nich są konieczne. Ustal kwotę, którą możesz przeznaczyć na wydatki i trzymaj się tego planu! Podczas tego działania, kieruj się zdrowym rozsądkiem.

Zbieraj paragony lub zapisuj, gdzie i na co wydajesz pieniądze

Te dwie proste czynności pozwolą Ci kontrolować wydatki. Nie zapominaj o drobnych kwotach, które wbrew pozorom odgrywają bardzo ważną rolę w oszczędzaniu.

Unikaj świątecznej gorączki

Przed świętami bardzo łatwo jest stracić kontrolę nad swoimi wydatkami. Oczarowani muzyką, wystrojem witryn sklepowych, kuszącymi promocjami tracimy kontrolę nad naszymi planami, a na naszej liście niespodziewanie pojawiają się nowe wydatki. Prezenty możesz zbierać przez okrągły rok. Podobnie jest z produktami spożywczymi, które mają długą datę przydatności do spożycia. Pamiętaj, że przed świętami ceny rosną.

Korzystaj z rabatów i kuponów

Okres przedświąteczny to czas, kiedy możesz wykorzystać uzbierane przez cały rok punkty w programach lojalnościowych. Szukaj również rabatów, dzięki którym będziesz mógł sporo zaoszczędzić. Wysiłek niewielki, a w portfelu zostanie więcej pieniędzy! I my też przygotowaliśmy dla Ciebie promocję, bo chcemy dbać o Twoje bezpieczeństwo przez cały rok!

W dniach od 17 listopada do 23 grudnia 2016 r. możesz bezpłatnie uruchomić usługę Monitorowania siebie w biurze informacji gospodarczej ERIF BIG S.A. Włączając usługę, zyskujesz nieograniczony dostęp do informacji gospodarczych na swój temat przez 12 miesięcy.

Włączając usługę Monitorowania siebie, uzyskasz nieograniczony dostęp do informacji:

  • o wpisie negatywnym do ERIF BIG S.A., który dotyczy nieuregulowanych przez Ciebie na czas płatności,
  • o zbieranych przez Ciebie informacjach pozytywnych wpisanych do ERIF BIG S.A., które świadczą o zrealizowanych na czas zobowiązaniach, a w konsekwencji kształtują Twoją wiarygodność płatniczą,
  • o każdorazowym sprawdzeniu informacji na Twój temat przez banki, firmy pożyczkowe lub innych usługodawców (np. dostawców telefonii stacjonarnej lub komórkowej, telewizji kablowej, cyfrowej czy Internetu).

Jak uruchomić usługę Monitorowania siebie w ERIF BIG S.A.?

  1. Wypełnij formularz rejestracyjny na stronie www.infoKonsument.pl lub zaloguj się na swoje indywidualne konto.
  2. Potwierdź dane osobowe.
  3. Uruchom usługę Monitorowania siebie. 
     zaloguj-sie zaluz-bezplatne

Zastanów się,  jak będą wyglądały Twoje tegoroczne święta

Z kim je spędzisz Dzięki temu uda Ci się szczegółowo zaplanować bożonarodzeniowe menu oraz przewidzieć inne wydatki.

Własnoręcznie zrobione podarunki

Najłatwiej jest kupić gotowy prezent. Jednak własnoręcznie zrobione podarunki są oryginalne i  sprawiają większą radość osobom, które je otrzymują. Pięknie zapakowane domowe konfitury, własnoręcznie uszyta poszewka na poduszkę, domowa nalewka. Takie prezenty są w cenie!

Od każdego coś dobrego

Jeśli spędzasz święta w większym gronie, podziel się z rodziną, znajomymi obowiązkiem przygotowania wigilijnych potraw. Dzięki temu wydatki rozłożą się na wszystkich. Przygotowanie kolacji wigilijnej wiąże się z dużo większymi kosztami niż na przykład ulepienie większej ilości pierogów.

Przygotuj odpowiednią ilość jedzenia

Jeśli nie planujesz spędzić świąt w większym gronie, zastanów się, ile jedzenia jest Ci potrzebne. Sztuką jest przygotowanie takiej ilości, aby nic się nie zmarnowało.
Pamiętaj, magia świąt nie zależy od uginającego się od jedzenia stołu, ale od atmosfery, jaką budują ludzie.

Kup sztuczną choinkę lub udekoruj dom gałązkami

Wiele osób nie wyobraża sobie świąt bez zapachu żywej choinki. Weźmy jednak pod uwagę, że sztuczna choinka to inwestycja na lata! Zapach żywego drzewka zagwarantują Ci gałązki, które prezentują się równie pięknie w wazonie.

Zrób własnoręcznie ozdoby choinkowe

Zaangażuj dzieci i przygotuj samodzielnie kolorowe łańcuchy choinkowe, stroiki na stół czy pierniczki. Inspiracji szukaj na przykład w Internecie, to prawdziwa kopalnia wiedzy i pomysłów. Wspólne przygotowanie ozdób, to nie tylko świetna zabawa dla dzieci, ale też dla dorosłych. Przy okazji dobrej zabawy możesz zaoszczędzić kilka złotych!

Teraz wiesz jak przygotować święta bez potrzeby wydawania dużej kwoty pieniędzy. Potem wystarczy tylko dobry humor,  by spędzić niezapomniane, świąteczne chwile :).

Radosnych świąt :).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.