Święta z głową

Okres świąt to nie tylko ogromne wyzwanie logistyczne, ale też finansowe. To czas, kiedy łatwo możemy przybrać na wadze, ale i odchudzić nasz portfel. Jak przygotować się na święta i wystrzegać nadmiernych wydatków? Oto wskazówki, które pomogą zorganizować udane święta, a co ważniejsze pozwolą nie nadwyrężyć naszego domowego budżetu.

Zaplanuj świąteczne wydatki

Zrób listę wydatków. Uwzględnij na niej żywność i upominki. Warto zrobić ją kilka tygodni przed świętami. Po kilku dniach sprawdź, czy rzeczywiście wszystkie z nich są konieczne. Ustal kwotę, którą możesz przeznaczyć na wydatki i trzymaj się tego planu! Podczas tego działania, kieruj się zdrowym rozsądkiem.

Zbieraj paragony lub zapisuj, gdzie i na co wydajesz pieniądze

Te dwie proste czynności pozwolą Ci kontrolować wydatki. Nie zapominaj o drobnych kwotach, które wbrew pozorom odgrywają bardzo ważną rolę w oszczędzaniu.

Unikaj świątecznej gorączki

Przed świętami bardzo łatwo jest stracić kontrolę nad swoimi wydatkami. Oczarowani muzyką, wystrojem witryn sklepowych, kuszącymi promocjami tracimy kontrolę nad naszymi planami, a na naszej liście niespodziewanie pojawiają się nowe wydatki. Prezenty możesz zbierać przez okrągły rok. Podobnie jest z produktami spożywczymi, które mają długą datę przydatności do spożycia. Pamiętaj, że przed świętami ceny rosną.

Korzystaj z rabatów i kuponów

Okres przedświąteczny to czas, kiedy możesz wykorzystać uzbierane przez cały rok punkty w programach lojalnościowych. Szukaj również rabatów, dzięki którym będziesz mógł sporo zaoszczędzić. Wysiłek niewielki, a w portfelu zostanie więcej pieniędzy! I my też przygotowaliśmy dla Ciebie promocję, bo chcemy dbać o Twoje bezpieczeństwo przez cały rok!

W dniach od 17 listopada do 23 grudnia 2016 r. możesz bezpłatnie uruchomić usługę Monitorowania siebie w biurze informacji gospodarczej ERIF BIG S.A. Włączając usługę, zyskujesz nieograniczony dostęp do informacji gospodarczych na swój temat przez 12 miesięcy.

Włączając usługę Monitorowania siebie, uzyskasz nieograniczony dostęp do informacji:

  • o wpisie negatywnym do ERIF BIG S.A., który dotyczy nieuregulowanych przez Ciebie na czas płatności,
  • o zbieranych przez Ciebie informacjach pozytywnych wpisanych do ERIF BIG S.A., które świadczą o zrealizowanych na czas zobowiązaniach, a w konsekwencji kształtują Twoją wiarygodność płatniczą,
  • o każdorazowym sprawdzeniu informacji na Twój temat przez banki, firmy pożyczkowe lub innych usługodawców (np. dostawców telefonii stacjonarnej lub komórkowej, telewizji kablowej, cyfrowej czy Internetu).

Jak uruchomić usługę Monitorowania siebie w ERIF BIG S.A.?

  1. Wypełnij formularz rejestracyjny na stronie www.infoKonsument.pl lub zaloguj się na swoje indywidualne konto.
  2. Potwierdź dane osobowe.
  3. Uruchom usługę Monitorowania siebie

Zaloguj się Zarejestruj się za darmo