Data publikacji:

Warto wiedzieć, jak sprawdzić zadłużenie firmy

Dowiedz się, czy w biurze informacji gospodarczej ERIF nie figuruje potencjalny kontrahent, partner w interesach lub Twoja własna firma.

Nie wszystkie firmy mają receptę na to, jak przetrwać na coraz bardziej konkurencyjnym rynku. Przedsiębiorcy borykają się z problemem zachowania płynności finansowej, a w efekcie popadają w zadłużenie. Warto więc sprawdzać wiarygodność płatniczą firm.

Dane Centralnego Ośrodka Informacji Gospodarczej pokazują, że:

 

Sprawdzenie firmy w bazie ERIF przed podjęciem długofalowej współpracy, czy też przed wpłatą zaliczki na poczet zamówionego towaru bądź usługi, pozwoli Ci uniknąć ewentualnych strat finansowych. Informacja o zadłużeniu przedsiębiorstwa to ostrzeżenie przed ewentualnymi problemami.

 

Jak sprawdzić zadłużenie firmy?

Ustawa z dnia 9 kwietnia 2010 r. o udostępnianiu informacji gospodarczych i wymianie danych gospodarczych (Dz. U. z 2010 r., Nr 81, poz. 530) umożliwia konsumentom weryfikację informacji o zadłużeniu lub rzetelnym regulowaniu zobowiązań przez przedsiębiorców. ERIF BIG S.A. daje Ci możliwość sprawdzenia, czy na liście dłużników nie figuruje potencjalny kontrahent, partner w interesach, a także własna firma.

 

 

Kiedy przedsiębiorca może zostać dopisany do bazy ERIF?

 

Do bazy ERIF można dopisać firmę, która zalega z zapłatą za towar lub usługi, na łączną kwotę minimum 500 zł, a od terminu płatności upłynęło minimum 60 dni.

 

Jak dopisać dłużnika?

Dowiedz się, jak sprawdzić zadłużenie firmy, korzystając z usługi sprawdzania przedsiębiorcy w ERIF BIG S.A. >>>