Data publikacji:

Zadbaj o bezpieczeństwo swoich zakupów w Internecie

E-sklepy przyciągają korzystnymi rabatami, dogodnymi rodzajami płatności, darmową wysyłką. Porównujesz ceny interesujących Cię produktów w Internecie, by skorzystać z atrakcyjnych ofert?

Dowiedz się, jak sprawdzić sklep internetowy, by mieć pewność, że warto zrobić w nim zakupy. E-sklepy przyciągają korzystnymi rabatami, dogodnymi rodzajami płatności, darmową wysyłką. Porównujesz ceny interesujących Cię produktów w Internecie, by skorzystać z atrakcyjnych ofert? Dowiedz się, jak sprawdzić sklep internetowy, by mieć pewność, że warto zrobić w nim zakupy.

Polacy kochają e-zakupy

Zakupy w sieci stają się dziś czynnością niemal codzienną, a sklepów internetowych wciąż przybywa. Wg prognoz na rok 2015 liczba e-sklepów w Polsce przekroczy 22 tysiące. Handel w Internecie to najszybciej rozwijająca się gałąź gospodarki w naszym kraju. Nic dziwnego, zalet kupowania w sieci jest bardzo dużo. Wygodny dostęp do wielu ofert i możliwość ich porównania bez wychodzenia z domu, to zarówno oszczędność czasu, jak i pieniędzy. Poza tym coraz większa liczba klientów pozostawia w sieci swoje rekomendacje – opinie o sprzedających i produktach. Negatywne wpisy są sygnałem, że nie warto ryzykować. Te pozytywne uwiarygadniają transakcje.

Zakupy online? Tak, ale z głową

Warto zwrócić uwagę na regulamin sklepu internetowego. Zapoznaj się w szczególności z zapisami dotyczącymi płatności, terminów dostawy, czy też możliwości zwrotu zakupionego towaru. Jeśli sklep w ogóle nie posiada takiego regulaminu, to sygnał, by zrezygnować z zakupów i poszukać innego. I chyba najważniejsza kwestia – bezpieczeństwo danych takich, jak hasło, login do konta bankowego, czy PIN do karty płatniczej. Do zakupów w Internecie wykorzystuj własny komputer z zainstalowanym programem antywirusowym. Po złożeniu zamówienia dokonuj płatności, gdy masz pewność, że strona jest zabezpieczona, ma protokół https:// na początku adresu www oraz symbol zamkniętej kłódki.

Sklep w sieci to nie tylko strona internetowa, to przede wszystkim przedsiębiorstwo. Może nie posiadać tradycyjnego punktu sprzedaży, ale ma swoją siedzibę i dane kontaktowe. Zanim zdecydujesz się na zakupy, sprawdź, czy strona internetowa zawiera taką informację. Dane identyfikacyjne sklepu jako podmiotu gospodarczego, pozwolą Ci na jego weryfikację w instytucjach takich, jak choćby Krajowy Rejestr Sądowy, czy Główny Urząd Statystyczny. Skorzystanie  z oferty sklepu internetowego, który posiada negatywne informacje gospodarcze jest ryzykowne. Współpraca z takim sklepem może w rezultacie doprowadzić do tego, że nie otrzymasz zakupionego towaru. NIP firmy pozwoli Ci sprawdzić jej wiarygodność płatniczą w ERIF BIG S.A.

Bądź zadowolonym klientem. Sprawdź e-sklep i zrealizuj bezpieczną transakcję.