Data publikacji:

Sprawdź biuro podróży

Myślisz już o wakacjach? Planujesz zabrać na urlop rodzinę? A może chcesz wysłać dziecko na obóz lub kolonię? Zadbaj o bezpieczne wakacje i dowiedz się, jak sprawdzić biuro podroży. Zanim wykupisz wczasy lub wycieczkę, upewnij się, że biuro działa legalnie i nie boryka się z problemami finansowymi.

Udane wakacje to bezpieczne wakacje

Aby dokładnie sprawdzić biuro podróży, w którym chcesz wykupić ofertę wymarzonego wypoczynku, skorzystaj z kilku źródeł informacji. Przede wszystkim z Centralnej Ewidencji Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych prowadzonej przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, do której wpisane są legalnie działające firmy turystyczne. Prawie 3,9 tys. podmiotów z branży turystycznej posiada wpis do takiej bazy. Firmy te mają również obowiązek posiadać gwarancję bankową lub ubezpieczeniową. Warto również sprawdzić wiarygodność finansową biura podróży. Informacje o tym, czy posiada własne fundusze uzyskasz w Krajowym Rejestrze Sądowym. W biurze informacji gospodarczej znajdziesz dane o aktualnych niespłaconych zobowiązaniach, co może świadczyć o kłopotach finansowych biura.

Na dzień 3 czerwca 2015 r. w bazie ERIF BIG S.A. znajdowało się 217 biur podróży posiadających łączne zadłużenie w wysokości blisko 2,8 mln zł.

Liczba zadłużonych biur podróży w poszczególnych województwach na dzień 3 czerwca 2015 r. wg bazy ERIF BIG S.A.

 

Łączna kwota zadłużenia biur podróży w poszczególnych województwach na dzień 3 czerwca 2015 r. wg bazy ERIF BIG S.A.

 

Wakacje bez niespodzianek tylko ze sprawdzonym biurem

Ubiegłoroczny sezon letni pokazał, że utrata płynności finansowej może przytrafić się również znanym firmom turystycznym z wieloletnią tradycją. Bez względu na wielkość czy popularność biura podróży, z którego oferty zamierzasz skorzystać, zagwarantuj sobie spokojny wypoczynek. Sprawdź jego rzetelność płatniczą w ERIF BIG S.A. Kontroluj sytuację touroperatora, by mieć pewność, że do czasu powrotu z Twojego wyjazdu nie popadnie w kłopoty finansowe. Włącz monitoring firmy, a otrzymasz powiadomienie o każdej informacji gospodarczej dotyczącej biura, gdy tylko zostanie dopisana do bazy ERIF.

Sprawdzaj biura podróży, touroperatorów, agencje turystyczne, których oferty Cię zainteresowały. Zminimalizuj ryzyko współpracy z nieuczciwą firmą. Miej pewność, że Twój wyjazd dojdzie do skutku. Ciesz się udanym wypoczynkiem i zadbaj o bezpieczny powrót do kraju.