Świadomie kształtuj przyszłość

Czy warto opierać życiowe decyzje o szczęśliwą przepowiednię? Na zrządzenie losu i łut szczęścia można zdać się przewidując pogodę, czy obstawiając wynik meczu – konsekwencje zazwyczaj są znikome. Inaczej sprawa ma się kiedy mówimy o finansach. Tu warto postawić na świadome kształtowanie przyszłości i ciągłą weryfikację informacji w biurze informacji gospodarczej ERIF. Czy wiesz jak widzą Cię banki, pożyczkodawcy, czy usługodawcy? Wiesz z kim podejmujesz współpracę? Jeżeli nie, teraz dowiesz się tego bezpłatnie.

strzalka-niebieskaInformacje na własny temat. Pobierając raport, masz możliwość zobaczyć jakie informację na Twój temat mogą otrzymać firmy i instytucje, które przed podpisaniem umowy lub udzieleniem kredytu czy pożyczki będą chciały poznać Twoją wiarygodność płatniczą.

strzalka-niebieskaRaport o przedsiębiorcy. Pobierając raport, masz możliwość sprawdzenia informacji jakie w obrocie gospodarczym funkcjonują na temat danego przedsiębiorstwa i zweryfikować na podstawie tego warunki współpracy.

 

Jak skorzystać z darmowych usług w ERIF BIG S.A.?

Usługa Sprawdź siebie

Po zalogowaniu możesz za darmo pobrać on-line dwa typy raportów na własny temat: Raport o konsumencie – Znajdziesz w nim wszystkie informacje pozytywne i negatywne zgromadzone na Twój temat w ERIF BIG S.A., Raport z Rejestru Zapytań – z niego dowiesz się, kto Cię sprawdzał w ciągu ostatnich 12 miesięcy i jakie informacje uzyskał oraz Raport o dokumencie – W nim będzie informacja, czy ktoś próbował posłużyć się skradzionym lub podrobionym dokumentem wystawionym na Twoje nazwisko.

Ważne! Jest to bardzo ważny komunikat, który może stanowić dla Ciebie sygnał, że ktoś próbował wyłudzić pożyczkę bądź kredyt na Twój nr PESEL. Jeżeli nie planowałeś takich działań, a firma pobrała informacje o Tobie z bazy ERIF, skontaktuj się z nią i wyjaśnij sprawę.

Sprawdź, czy figurujesz w ERIF Biurze Informacji Gospodarczej S.A.
To ważne, zwłaszcza jeżeli:

white-right starasz się o kredyt hipoteczny, pożyczkę, kartę kredytową lub kredyt ratalny
white-right nie przyznano Ci kredytu, karty kredytowej lub odmówiono Ci zakupu na raty
white-right wpadłeś w tarapaty finansowe
white-right otrzymałeś wezwanie do zapłaty
white-right otrzymałeś powiadomienie o dopisaniu Cię do ERIF BIG S.A.
white-right Twoje dane były w bazie ERIF BIG S.A., ale już spłaciłeś dług
white-right chcesz pobrać informację pozytywną na swój temat
white-right wnioskowałeś o dopisanie informacji pozytywnych
white-right interesuje Cię, kto pobierał informację na Twój temat
white-right obawiasz się wyłudzenia kredytu na Twoje dane

Usługa Sprawdź przedsiębiorcę

Pobierając bezpłatnie Raport o przedsiębiorcy, masz możliwość sprawdzenia wiarygodności finansowej firmy. Oznacza to, że możesz zobaczyć, czy firma, z którą zamierzasz podjąć współpracę, podpisać umowę lub skorzystać z jej usług jest wypłacalna, czy posiada płynność finansową. A te elementy mają wpływ na jej rzetelność, możliwość wywiązania się umowy i podejście.

 

Kiedy warto sprawdzić firmę?

Sprawdź informacje o przedsiębiorcy, które znajdują się w bazie ERIF, gdy:

strzalka-niebieska zamierzasz podjąć współpracę długofalową z jakąś firmą lub dokonać kluczowego zakupu, np. nieruchomości, remont mieszkania, zakup wycieczki z biura podróży itp.
strzalka-niebieska wpłacasz jakąkolwiek zaliczkę na poczet zamówionego towaru lub usługi
strzalka-niebieska powierzasz mu materiały niezbędne do wykonania zlecenia
strzalka-niebieska zamierzasz zmienić pracę.