Tutaj znajdziesz najistotniejsze informacje dotyczące wpisów pozytywnych oraz dowiesz się, jak zacząć budować swoją pozytywną historię płatniczą (w tym także pozytywną historię kredytową).

W tej zakładce odpowiadamy na pytanie, co to jest informacja pozytywna lub kto może wpisać informację pozytywną i kto pomoże Ci w budowaniu pozytywnej historii płatniczej (przejdź do zakładki: „Co to?”). Dzięki przejrzystej infografice interaktywnej, dowiesz się, jak działa pozytywny wpis do biura informacji gospodarczej, czym skutkuje terminowe płacenie rachunków i po co zbierać wpisy pozytywne.

Jeśli masz wątpliwości, czy pozytywne informacje gospodarcze są dla Ciebie, to przejdź do zakładki: „Dla kogo?”. W tym miejscu przeczytasz również, za co możesz otrzymać pozytywny wpis do BIG.

Wiesz już, czym są informacje pozytywne i chcesz zacząć je zbierać, ale nie wiesz, od czego zacząć? Kliknij w „Jak zacząć?”, zapoznaj się z 5 prostymi krokami i sprawdź, czy masz już wpisy pozytywne na swoim koncie. Ale to nie wszystko, w tym miejscu przeczytasz także, po co Ci pozytywna historia płatnicza i dlaczego warto zadbać o swoją wiarygodność finansową.

Nie jesteś do końca przekonany, czy informacje pozytywne są dla Ciebie i czy warto je zbierać? Zobacz zatem podstronę „Jakie są korzyści?” i sprawdź, co możesz zyskać, posiadając wpisy pozytywne. Korzyści z informacji pozytywnej to m.in. pomoc przy kredycie, podstawa do renegocjacji warunków umów z usługodawcami itp.

 

Jak działa informacja pozytywna - włącz animację