Projekt infoPozytywni powstał w 2012 r. z inicjatywy ERIF BIG S.A., spółki wchodzącej w skład Grupy Kapitałowej KRUK.

Ideą projektu jest szerzenie wiedzy na temat informacji pozytywnej oraz propagowanie wśród konsumentów i przedsiębiorców korzyści wynikających z budowania pozytywnej historii płatniczej. W ramach projektu został utworzony niniejszy serwis. Jest to internetowy przewodnik, który krok po kroku przeprowadza użytkownika przez zagadnienia związane z budowaniem pozytywnej historii płatniczej i odpowiada na wiele pytań z nią związanych.

Informacje pozytywne są obecne w życiu codziennym i pełnią ważną rolę w życiu ekonomiczno-gospodarczym wielu państw Europy Zachodniej, a także USA. W Polsce z roku na rok również nabierają znaczenia. Wpisy pozytywne są postrzegane jako rodzaj referencji świadczących o rzetelności płatniczej konsumentów i firm.

Dowiedz się, jak bardzo pomocna w Twoim życiu może okazać się informacja pozytywna. Spełniaj swoje marzenia i dołącz do nas już teraz!

 

PARTNERZY PROJEKTU

 

logo_male
ERIF BIG S.A. to biuro informacji gospodarczej utworzone i prowadzące działalność na podstawie przepisów Ustawy z dnia 9 kwietnia 2010 roku o udostępnianiu informacji gospodarczych i wymianie danych gospodarczych (Dz. U. Nr 81, poz. 530 ze zm.).

Biuro co kwartał poddaje swoją bazę weryfikacji przeprowadzanej przez niezależnego biegłego rewidenta – KPMG Audyt Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp. k.

ERIF jest jednym z pięciu biur informacji gospodarczej w Polsce. Jego zadaniem jest gromadzenie, przechowywanie i udostępnianie informacji gospodarczych o osobach fizycznych i przedsiębiorstwach. W biurze informacji gospodarczej ERIF znajdziesz informacje negatywne o nieuregulowanych płatnościach, jak również informacje pozytywne o spłaconych na czas zobowiązaniach.

Osoby fizyczne mogą korzystać z usług oferowanych przez ERIF za pośrednictwem dedykowanego serwisu infoKonsument.pl.

KRUK S.A. partner projektu infoPozytywni
KRUK S.A. od wielu lat jest liderem branży zarządzania wierzytelnościami i kluczowym graczem zarówno w obszarze windykacji na zlecenie, jak i obrotu wierzytelnościami.

Dzięki KRUKowi rękę na pulsie należności trzymają banki, pośrednicy kredytowi, ubezpieczyciele i inne instytucje finansowe, operatorzy telefonii komórkowej i stacjonarnej, telewizyjne platformy cyfrowe oraz telewizje kablowe. KRUK współpracuje także ze spółdzielniami mieszkaniowymi, zakładami energetycznymi, firmami dystrybucyjnymi i handlowymi (z sektora FMCG) i innymi podmiotami, których dłużnikami są klienci indywidualni oraz małe i średnie przedsiębiorstwa.

Odzyskując należności KRUK S.A. przywraca je do obrotu gospodarczego, reguluje płynność finansową przedsiębiorstw oraz pobudza koniunkturę rynkową. Dbając o zdrowe finanse swoich Klientów, posługuje się nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi, stawiając na skuteczność oraz wysoką jakość procesów windykacyjnych.

mm_pl_logo_male
MoneyMan jest międzynarodową firmą finansową obecną w 6 krajach, która koncentruje się na potrzebach konsumentów. Innowacyjny system udzielania pożyczek funkcjonuje w oparciu o działalność internetową umożliwiającą złożenie wniosku w dowolnym czasie. Szybkie pożyczki online są dostępne za pośrednictwem komputera, laptopa, tabletu i telefonu komórkowego.

MoneyMan oferuje przejrzyste i korzystne zasady udzielania kredytu bez konieczności dostarczania dokumentów oraz stania w kolejkach. Dogodne warunki spłaty sprzyjają zachowaniu płynności finansowej domowego budżetu. Jednym z priorytetów MoneyMan jest bezpieczeństwo i dostarczanie klientom pieniędzy w możliwie najkrótszym czasie.

Firma prowadzi na swojej platformie internetowej edukację z zakresu finansów – artykuły przedstawiają praktyczne porady dotyczące oceny kosztów i zarządzania pieniędzmi w określonych, życiowych sytuacjach. Celem nowoczesnej firmy pożyczkowej online jest budowanie relacji z klientem opartych na zaufaniu.

Wonga partner projektu infoPozytywni
Firma Wonga specjalizuje się w pożyczkach internetowych. Wonga rozpoczęła działalność w 2007 roku w Wielkiej Brytanii, gdzie dotychczas firma udzieliła tam ponad 10 mln pożyczek. Obecnie Wonga działa już na trzech kontynentach, a od 2012 roku w Polsce.

Od swoich początków na polskim rynku koncentruje się na konsumentach sprawnie zarządzających swoim budżetem i zachowujących płynność finansową, poszukujących jednocześnie alternatywy dla produktów bankowych. Wongę wyróżnia oferta, która wynagradza klientom terminowe spłaty.

Jako pierwsza firma pożyczkowa na polskim rynku podpisała również umowę z Biurem Informacji Kredytowej (BIK) w zakresie wymiany informacji na temat rzetelnych płatników. W czerwcu 2015 roku firma uruchomiła unikatową platformę edukacyjną Kapitalni.org, która jest ściśle powiązana z produktem Wonga.

Kapitalni partner projektu infoPozytywni
Platforma edukacyjna Kapitalni.org jest częścią Programu Korzyści firmy Wonga. Twórcy serwisu kierowali się zasadą tzw. efektywnej edukacji finansowej, której celem jest nie tylko dostarczenie odbiorcom/kursantom wiedzy w przyjaznej formie, ale także jej weryfikacja i stałe mierzenie postępów.

Wiedza z zakresu finansów w sieci to pierwszy krok do pomnożenia kapitału i zapewnienia bezpieczeństwa sobie i swojej rodzinie. Treści edukacyjne zostały przygotowane przez uznanych na rynku ekspertów, m.in. Tomasza Jaroszka, byłego dziennikarza Bankier.pl oraz Piotra Koniecznego, autora bloga poświęconego problemom bezpieczeństwa w sieci – Niebezpiecznik.pl. Partnerami merytorycznymi serwisu są: Niebezpiecznik.pl, ERIF BIG S.A., infoKonsument.pl, „A. Wojtas” Kancelaria prawna, Grupa BIK i Biuro Informacji Kredytowej S.A. oraz Doradca TV – blog Tomasza Jaroszka. Partnerem honorowym jest Konferencja Przedsiębiorstw Finansowych.