Dzień Informacji Pozytywnej – to ogólnopolskie święto, zainicjowane przez ERIF Biuro Informacji Gospodarczej S.A., które będziemy cyklicznie obchodzić 21 maja.

 

Dzien_Informacji_Pozytywnej-logo

 

Stworzyliśmy to święto z myślą o edukacji naszego społeczeństwa na temat informacji pozytywnej i w celu propagowania jej idei. Chcielibyśmy również, za sprawą Dnia Informacji Pozytywnej, zachęcić Was do budowania pozytywnej historii płatniczej.

Posiadanie pozytywnej historii płatniczej potwierdzi Waszą wiarygodność finansową. Większość usługodawców zwraca uwagę na to, czy jego klient jest wiarygodny i rzetelny, sprawdzając go m.in. w biurze informacji gospodarczej. Brak długów nie jest jedynym wyznacznikiem wiarygodności płatniczej. Tak naprawdę osoby nieposiadające żadnych informacji gospodarczych stanowią znak zapytania dla usługodawców. Wpisy pozytywne natomiast są potwierdzeniem przez niezależne instytucje, do jakich zalicza się biura informacji gospodarczej, wiarygodności płatniczej.

Dzień Informacji Pozytywnej ma za zadanie uświadomić nam wszystkim, jak ważne jest budowanie pozytywnej historii płatniczej i jaki wpływ wywiera ona na realizację naszych planów finansowych. I tak na przykład, jeśli posiadacie informacje pozytywne w biurze informacji gospodarczej, macie większe szanse na pozytywne rozpatrzenie wniosku kredytowego czy na zakup wymarzonej rzeczy na raty.

Warto zauważyć, że w wielu krajach Europy oraz Ameryki Północnej pozytywne informacje gospodarcze już od dłuższego czasu sprawnie działają i stanowią jeden ze wskaźników weryfikowania wiarygodności płatniczej. Z ich pomocą zarówno konsumenci, jak i przedsiębiorcy dbają o swoje finanse i świadomie budują pozytywną historię płatniczą. Potwierdzają to wyniki badania ACCIS – The European Credit Information Landscape. An analysis of a survey of credit bureaus in Europe oraz Global Credit Reporting Program.