17 listopada obchodzimy Dzień bez Długów. To dobry moment na ocenę swojej sytuacji finansowej. To także dobry impuls do oddania drobnych, nawet najmniejszych kwot pożyczonych od rodziny czy znajomych.
Dzień bez Długów to okazja do poznania przyczyn problemów finansowych i promowania odpowiedzialnego podejścia do spłacania długów. Cała akcja jest również częścią kampanii edukacyjnej „Nasze Długi”, której organizatorem jest Grupa KRUK. W Dniu bez Długów można nauczyć się jak wyjść z zadłużenia oraz jak skutecznie zarządzać domowym budżetem. Akcja równolegle odbywa się w Rumunii, a 15 listopada także w Czechach i Słowacji.

Podstawą świadomego zarządzania finansami jest dostęp do aktualnych informacji gospodarczych na nasz temat. W tym celu zachęcamy wszystkich do korzystania z usługi „Sprawdzania siebie” dostępnej w serwisie infoKonsument.pl. Raport na własny temat zawiera dane wierzyciela, które pozwalają na nawiązanie dialogu między stronami i możliwość uregulowania niespłaconych należności. Dzięki temu możliwe będzie usunięcie informacji negatywnej w biurze informacji gospodarczej ERIF.

Z okazji Dnia bez Długów obecni oraz nowi użytkownicy serwisu infoKonsument.pl mają okazję co roku skorzystać z dedykowanych promocji. Nie musisz jednak czekać na listopad! Raz na 6 miesięcy możesz sprawdzić informacje na swój temat zupełnie za darmo! Załóż bezpłatne konto w serwisie i zacznij już dziś swoje świadome zarządzanie finansami.